Лионел Меси направи дългоочаквания си дебют в американската Мейджър Сокър Лийг

...

Лионел Меси дебютира в МЛС с гол

Лионел Меси направи дълго чакания си дебют в американската Мейджър Сокър Лийг и оказа помощ на Интер Маями да завоюва с 2:0 против отбора на Ню Йорк Ред Булс.

Славният аржентинец започва мача от пейката, като се включи в игра в 60-ата минута на мястото на Леонардо Кампана.

Иначе дуелът се разви по проект за тима на Дейвид Бекъм. Диего Гомез откри резултата в 37-ата минута, с което Интер Маями затвори първото полувреме, водейки в резултата, предава Спортал. През втората част футболистите задържаха преднината си, а след влизането на Меси дори вкараха нов гол в 89-ата минута, чийто създател стана самият международен първенец от Мондиал 2022 с Аржентина.

Следващият мач на Меси и компания още веднъж е в локалната Мейджър Лийг Сокър, като този път той ще бъде домакинство против Нешвил. Двубоят е след броени дни на 31-и август (четвъртък) от 2:30 българско време, като този път футболните ентусиасти ще се надяват да видят своя любим да започва от първата минута на срещата.

Източник: petel.bg